• 100 milionów lat!

    Co najmniej tyle pszczoły żyją na Ziemi. Pochodzą więc z czasów, kiedy na Ziemi królowały jeszcze dinozaury. Odnaleziono aż tak stare bursztyny z zatopionymi w nich pasiastymi owadami. Wśród pszczół występują osobniki matka, trutnie i robotnice.

    czytaj więcej

    trzy-slowa-o-pszczolach,88.html

Inkubator Pszczelarstwa

 

Szanowni Pszczelarze

 

 

 

Z radością pragnę przekazać Państwu informację o uruchomieniu pierwszego w Polsce Inkubatora Przetwórstwa Produktów Pszczelich. Obiekt powstał dzięki wsparciu finansowemu w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.  Mieści się on na terenie Technikum Pszczelarskiego w Pszczelej Woli. Inkubator Pszczelarstwa powstał, aby pomóc początkującym pszczelarzom w pozyskaniu i sprzedaży własnych produktów bez konieczności zakładania działalności gospodarczej. Produkt, który będzie wytworzony w Inkubatorze będzie bezpieczny pod względem sanitarnym i gotowy do sprzedaży. Do Państwa dyspozycji oddajemy linię technologiczną, gdzie będzie można wykonać następujące czynności: odsklepianie plastrów, odwirowanie, kremowanie i konfekcjonowanie miodu. Inkubator wyposażony jest również w część edukacyjno-szkoleniową, gdzie mogą Państwo organizować lub uczestniczyć w szkoleniach, prelekcjach, pokazach czy warsztatach, oraz dzielić się wiedzą i doświadczeniem z innymi pszczelarzami.

 

Osoby korzystające z nowoczesnej infrastruktury i wyposażenia Inkubatora ponoszą jedynie koszty eksploatacyjne. Użytkownicy samodzielnie będą przetwarzali miód, korzystając z usługi udostępnienia powierzchni i urządzeń Inkubatora. Przed przystąpieniem do prac zostaną przeszkoleni z obsługi udostępnianych urządzeń przez osobę sprawującą nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem obiektu.

 

Wszystkie osoby zainteresowane działalnością i ofertą Inkubatora Pszczelarstwa zachęcam do odwiedzania naszej strony internetowej (inkubator.powiat.lublin.pl), na której znajdziecie Państwo szczegółowe informacje dotyczące zasad i terminów rezerwacji. W razie pytań i wątpliwości mogą się Państwo kontaktować telefonicznie (tel. 81 503-22-19, 726 190 027)         i poprzez e-mail inkubator@powiat.lublin.pl.

 

 

 

Z poważaniem

 

Anna Jednous

 

Kierownik Inkubatora Pszczelarstwa